Bireysel Seanslar

tetik nokta

Bireysel masaj seansları, fiziksel ve zihinsel sorunlar üzerinde çalışmak isteyen kişiler için çok verimli bir yöntemdir.

Zihinde oluşan korku, öfke, endişe gibi duygular bedende fiziksel gerilim yarattığı gibi, bedende fiziksel travmalar ile oluşan gerilimler de zihindeki olumsuz hallerin büyümesine yol açmaktadır.

Masaj terapide temel motivasyon, bedensel gerilimlerin gevşetilmesi ve zihin durumunun da buna parallel olarak rahatlamasıdır.

Bu motivasyonla Tetik Nokta ve Derin Doku masajlarını harmanlayarak yaklaşık 1.5 saatlik bir çalışma yapıyorum. Özel istek olmadığı sürece ilk seanslarda yağ kullanmıyorum, kasları hissetmeye engel olmayan ince ve rahat kıyafetler tercih etmeniz yeterli.

Dinamik hareketlerle önce kasları ısıtıp, sonra ana ve ara kas gruplarında detaylı bir tarama yapıyorum. Amaç, hassaslık ve problem olan bölgeleri belirleyip onlar üzerine yoğunlaşarak maksimum rahatlama etkisini yaratmak oluyor.

Masaj bittiğinde bazen enerji dolu, bazen dinlenme ihtiyacı içerisinde hissedilebiliyor. Mümkünse çalışmaya rahat bir zaman aralığında gelmenizi tavsiye ederim.

Terapi alan kişi, zaman içerisinde gelişen beden farkındalığı ile vücudundaki gerilimlerin daha iyi farkına varabilmekte ve kendi kendine çalışabilir hale gelmektedir.