Terapist

Ahmet Şahinöz

Terapi ve şifa alanlarını keşif yolculuğuma 2008-2010 yılları arasında Usui Reiki, Kundalini Reiki, Violet Flame Reiki, Altın Üçgen Enerjisi, Pranik Şifa gibi çeşitli enerji eğitimlerine katılarak başladım.

Profesyonel masaj terapi ile 2013 yılında geçirdiğim ufak bir motorsiklet kazasının ardından tanıştım. Terapi amaçlı aldığım seanslarda Tetik Nokta Masajı, güçlü etkisi ve felsefesi ile beni çok etkiledi, ve içimde uyanan doğal merakla bu konuda kendimi geliştirmeye başladım.

2014 yılında Cem Şen Eğitimleri’nin 4 aşaması olan Chi Gong egzersiz eğitimlerini tamamladım. Buda’nın öğretisi ve Chi Gong üzerine çalıştığımız inzivalardan oluşan Kalp Yolu eğitimine devam ettim. Cem hocanın uzakdoğulu ustaları ile Hong Kong’da enerji çalışmalarına katılma fırsatı buldum.

2015 yılında Mekatronik Mühendisliği doktora öğrencisi olduğum Sabancı Üniversitesi kampüsünde bir ilke imza atarak öğrenciler için masaj workshopları düzenledim.

İnzivalarda arkadaşlarımdan ve okulda öğrencilerden çok olumlu geri bildirimler aldığım için masajı part-time mesleğim haline getirmeye karar verdim.

2016 yılında 608 saatlik MEB onaylı sertifikamı alarak, profesyonel hizmet vermek için MasajTerapi.net sitesini faaliyete geçirdim.

2018 yılında Maltepe Toprak Hastanesi’nde Manuel Terapi eğitimi alarak 2 ay staj yaptım.

2021 yılında 200 Saatlik Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi programını tamamladım.

Masaj Seansları, Masaj Workshopları ve Chi Gong eğitimleri vermekteyim…