Bireysel Seanslar

tetik nokta

Bireysel masaj seansları, fiziksel ve zihinsel sorunlar üzerinde çalışmak isteyen kişiler için mükemmel bir araçtır.

Zihinde oluşan korku, öfke, endişe gibi duygular bedende fiziksel gerilim yarattığı gibi, bedende fiziksel travmalar ile oluşan gerilimler de zihinde olumsuz hallerin büyümesine yol açmaktadır.

Masaj terapisinde temel motivasyon, bedensel gerilimlerin gevşetilmesi ve zihin durumunun da buna parallel olarak rahatlatılmasıdır.

Bu motivasyonla yaklaşık 1.5 – 2 saatlik bir çalışma yapıyorum. Çalışma şeklim tetik nokta ve derin doku masajlarının bir karışımı olarak düşünülebilir. Minimalist bir yaklaşımla özel ekipmanlara ihtiyaç duymadan yerde bir mat üzerinde çalışmayı tercih ediyorum. Özel istek olmadığı sürece yağ kullanmıyorum ve üstünüzü çıkarmanız gerekmiyor. Kıyafetleriniz ince ve rahat olsunlar, kasları hissetmeye engel olmasınlar yeter.

Dinamik hareketlerle önce kasları ısıtıp, sonra ana ve ara kas gruplarında detaylı bir tarama yapıyorum. Amaç, hassaslık ve problem olan bölgeleri belirleyip onlar üzerine yoğunlaşarak maksimum rahatlama etkisini yaratmak oluyor.

Masaj bittiğinde bazen enerjik, bazen dinlenme ihtiyacı içerisinde hissedilebiliyor. Mümkünse çalışmaya rahat bir zaman aralığında gelmenizi tavsiye ederim.

Zaman içerisinde danışan, gelişen beden farkındalığı ile gerilimlerin daha iyi farkına varabilmekte ve kendi kendine çalışabilir hale gelmektedir.